KĀPĒC BŪTU VĒRTS IEGĀDĀTIES UN ATJAUNOT ANTIKVĀRAS MĒBELES?

Antikvārām mēbelēm piemīt daudz pozitīvu iezīmju, kas var padarīt tās vērtīgas iegādei. Šeit ir daži iemesli, kāpēc cilvēki izvēlas iegādāties antikvāras mēbeles:

 

1. Unikālums un autentiskums: antikvāras mēbeles ir unikālas un bieži vien raksturīgas konkrētam vēstures periodam vai stilam. Tās var piedāvāt autentisku un oriģinālu dizainu, kas izceļas no masveida ražošanas izstrādājumiem. Gandrīz visas mēbeles tika izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma

 

2. Mākslinieciska vērtība: Daudzas antikvāras mēbeles ir jāuzskata par mākslas darbiem, un tās var būt veidotas ar augstu māksliniecisko vērtību. Tas piešķir tām ne tikai praktisku funkciju, bet arī estētisku nozīmi.

 

3. Kvalitāte un ilgtspēja: Antikvāras mēbeles ir izgatavotas ar augstu kvalitāti un izturīgiem materiāliem, tāpēc tās var būt ilgtspējīgas un kalpot vairākām paaudzēm. Šīs mēbeles ir labākā kvalitātē nekā modernie masveida ražošanas izstrādājumi. Laika gaitā pārbaudīta kvalitāte. Vājākas kvalitātes mēbeles laika gaitā nav saglabājušās (dabiskā atlase).

 

4. Vēsturiska vērtība: Antikvāras mēbeles var nesēt sevī bagātu vēstures stāstu. Iegādājoties antikvāras mēbeles, jūs varat kļūt par to vēsturnieku, kas saglabā un ciena pagātni.

 

5. Papildina interjeru: Antikvāras mēbeles bieži vien piedāvā eleganci un īpašu šarmu, kas var lieliski papildināt mūsdienu interjeru. Tās var nodrošināt kontrastu un piešķirt telpai interesantu izskatu.

 

6. Investīcija: Lielakā daļa antikvāro mēbeļu ar laiku pieaug vērtība, it īpaši, ja tās ir retas vai saistītas slaveniem mēbeļu dizaineriem. Tās var būt arī ienesīga investīcija.

 

7. Ekonomija. Latvijā pagaidām antikvāru mēbeļu cenas ir daudz zemākas nekā analogas kvalitātes jaunas mēbeles cena. Antikvariātos Latvijā iespējamas ļoti lielas atkāpes no sākotnējās cenas. Restaurācijas darbu izmaksas Latvijā (iespējams pagaidām) ļoti zemas, bet darbu izpildes kvalitāte salīdzinoši augsta.

 

8. Ekoloģija. Ekoloģiski tīras – izmantoti tikai dabīgi un nekaitīgi materiāli.

 

9. Jūs rīkojaties "zaļi", jo mēbele, kalpos vēl vairākas paaudzes un jūs izglābsiet ne vienu vien koku, samazināsiet kaitīgos izmešus, kuri rastos koksni apstrādājot un transportējot.

 

10. Iedvesma mūsdienu dizainam: Antikvārās mēbeles var kalpot par iedvesmas avotu mūsdienu dizainam. Dažreiz vecie dizaina elementi var būt pārsteidzoši aktuāli un stilīgi.

 

Pirms iegādājaties antikvāras mēbeles, ir svarīgi rūpīgi izpētīt to stāvokli, izcelsmi un vēsturi, lai nodrošinātu, ka tās atbilst jūsu vēlmēm un prasībām.