Krēsla sēdekļa pīšana

 

Krēsla sēdekļa un atzveltnes pīšana


Krēsla sēdekļa pīšana ir praktizēta gadsimtiem ilgi, un ir joprojām aktuāla šodien, to praktizē visā pasaulē. Līdzīgus pinumus pazīst jau no senās Ēģiptes laikiem. Faraona Tutanhamona apbedījumos atrasti analogi pinumi un tie ir datējami ap 1320. gadu p.m.e. Ļoti bieži šādi pinumi tika izmantoti 18. gs.otrajā pusē. Lielākajai daļai vīnes krēslu 19. gs. sēdekļi tika noformēti tieši šādā veidā. Ērts sēdēšanai, praktisks un ilgmūžīgs ir īpašības, kas veicināja krēslu pinumu popularitāti.


Visbiežāk tiek izmantots viens un tas pats tradicionālais pinuma raksts, kuru veido divas klūdziņas vertikāli, divas klūdziņas horizontāli un pa vienai diagonālei katrā virzienā, veidojot skaistu astoņstūrīšu ornamentu. Tas arī ir konstruktīvi visnoturīgākais risinājums, pārējie raksti visbiežāk tiek veidoti, izlaižot kādu klūdziņu.

Paņēmieni un materiāli nav daudz mainījusies visos gados, un ir nepieciešami tikai daži vienkārši instrumenti, lai labotu krēslu sēdekļus. Krēsla sēdekļa pīšanu var apgūt gandrīz ikviens.

 

Pīšanas izmaksas

Mēs darbnīcā veicam pinumu atjaunošanu tikai ar augstas kvalitātes rotangpalmas klūdziņu un pakalpojuma cenu ver jebkurš pasūtītājs pats aprēķināt. Jāsaskaita visi caurumi pa pinuma perimetru un jāsareizina ar 1,50 līdz 2,00 EUR/gab. Visbiežāk krēsla sēdītes pinumam ir piemaram 80 caurumi pa perimetru, tātad pīšana ieskaitot materiālu un darbu kopā – attiecīgi 120,- līdz 160,- EUR, precīzi saskaitot iegūstam precīzu cenu.

Lai gan pati pīšana nav sarežģīta, bet ļoti laikietilpīga.

 

Rotangpalmas klūdziņa
Krēslu sēdekļu pīšanai izmanto spīdīgu, plakanu, nomizotu klūdziņu no Āzijas tropu palmu dzimtas ložņājošas liānas - rotangpalmas (no ģints Calamus) stumbra.

Ģintī Calamus Ir simtiem sugu, bet tikai dažas ir piemērotas, lai izgatavotu nepieciešamo augstas kvalitātes klūdziņu sēdekļu pīšanai. Rotangpalmas aug galvenokārt Tālo Austrumu, tropu pasaules zonās, piemēram, Dienvidaustrumu Āzijā, tostarp Sumatrā un Malaizijā, Ķīnā.