VARBŪT MANU ANTIKVĀRO MĒBELI, VAR PĀRTAPSĒT AR MŪSDIENĪGĀM TEHNOLOĢIJĀM UN MATERIĀLIEM - TAS TAČU IR LĒTĀK?

Ja iet runa par mēbelēm, kuras tapsētas ar šņorētām atsperēm un jūras zāli, es neieteiktu, jo:

 

1. Ilgmūžība. Kvalitatīva tapsējuma konstruktīvā daļa, pareizi ievērojot vecās metodes un izmantojot atbilstošus materiālus kalpo vismaz 20 līdz 40 gadus. (Man ir gadījies, tikai nomainīt audumu mēbelēm, kuras ir tapsētas vairāk nekā pirms 100 gadiem). Savukārt lētākais (visbiežāk izmantotais) porolons sāk zaudēt savas īpašības, jau pēc 3 gadiem. Arī kokosšķiedru loksnes sairstot polimēram, kas sasaista šķiedras, vairs nepilda savu uzdevumu. 

 

2. Konstruktīvā stiprība. Stingri nostieptās apakšējās jostas vēl papildus tiek nospriegotas ar nošņorētām atsperēm. Daudziem antikvāriem krēsliem un sofām nav apakšējo spraišļu un tikai šāda konstrukcija spēj nodrošināt nepieciešamo stiprību.

 

3. Vērtība. Antikvārai lietai piemīt gan vēsturiska, gan estētiska vērtība, un protams arī vērtība, kuru var izteikt  naudas apmērā. Autentiski atjaunota mēbele noteikti būs ievērojami vērtīgāka.

 

4. Tikai dabīgi materiāli. Linu vai džutas maisa audums, linu – kaņepāju vai sizāla aukla, jūras zāle, liepu lūki, zirgu astri.

 

Juris Kraulis